محمدرضا نعمت زاده عصر دوشنبه در حاشیه مراسم روز ملی کیفیت در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امیدوارم با آغاز همکاری های مجدد با شرکت های بزرگ جهانی بتوانیم این روند را به سرعت جبران کنیم.
وی تاکید کرد: امروز شاخص ها نیز نشان می دهد که وضعیت کیفیت نسبت به گذشته ارتقا یافته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به سفرهای خارجی مقام های کشورهای مختلف به ایران اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر هیات های خارجی زیادی به ایران سفر کرده اند تا بتوانند از شرایط و سیاست های ما مطلع شوند.
به گزارش ایرنا، در مراسم دوازدهمین دوره جایزه ملی کیفیت، پنج تقدیرنامه اهتمام و سه گواهی نامه اشتهارد یک و دو و همچنین یک تندیس برنزی به تولیدکنندگان داخلی اعطا شد.
سال گذشته در یازدهمین دوره جایزه ملی کیفیت با وجود حضور بیش از یکصد شرکت متقاضی و برای یازدهمین دوره متوالی، دست شرکت های ایرانی از تندیس طلایی کیفیت کوتاه ماند.
یازدهمین دوره جایزه ملی کیفیت نیز هیچ بنگاه تولیدی یا خدماتی موفق به کسب تندیس نشد تا گلایه های مصرف کنندگان و دغدغه های مسئولان نسبت به عدم ارتقای کیفی کالاهای ساخت داخل تداوم یابد.
ارائه جایزه ملی کیفیت رویکردی است که از ۱۱ سال قبل برای تشویق تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالا و خدمات در دستور کار قرار گرفته اما اکنون با برگزاری دوازدهمین دوره متوالی اعطای این جایزه، تاکنون هیچ تولیدکننده ای نتوانسته این جایزه را از آن خود سازد.